Program studiów I stopnia na rok akademicki 2012/2013 - 2013/2014

Kierunek artes liberales - Program studiów I stopnia

Dla studentów, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 2012/2013 i w latach kolejnych.

Każdy student kierunku artes liberales studiuje wg indywidualnego programu, zatwierdzanego przez kierownika jednostki. W czasie studiów w Kolegium, włączając w to rok zerowy, student ma obowiązek zaliczyć:

16 ECTS, a więc 2 przedmioty Modułu przygotowawczego, w tym:

• 8 ECTS warsztatu Sztuka Pracy Naukowej (SzPN)
  • 8 ECTS warsztatu Lektura Tekstu Artystycznego (LTA)
  • 90 ECTS, minimum 18 przedmiotów z programu Kolegium
  • 4 ECTS proseminarium ze swojej specjalności - semestr zimowy II-go roku studiów
  • 24 ECTS seminarium zaliczanego pracą licencjacką - semestr letni II-go roku studiów
    • 12 ECTS seminarium licencjackie
    • 12 ECTS praca licencjacka

Zajęcia do wyboru:

• 34 ECTS, co najmniej 10 przedmiotów z zakresu przedmiotów zajęć ogólnouniwersyteckich z puli UW - zajęcia nie muszą być oznaczone jako OG
  • 10 ECTS zajęć języka obcego + egzamin językowy
  • 2 ECTS WF

W celu uzyskania dyplomu student musi zdobyć łącznie 180 ECTS. Przy wyborze przedmiotów z programu Kolegium obowiązuje proporcja 3:2:1 (zajęcia własnej specjalności : zajęcia dodatkowej specjalności : zajęcia z bloku przyrodniczego).

Do programu studiów wlicza się przedmioty zaliczone na innych wydziałach UW, w tym - macierzystym wydziale studenta (wyjątkowo na innych uczelniach), na warunkach uzgodnionych z Kierownikiem Kolegium.
Student przedstawia 2 plany zajęć w każdym roku akademickim

• w semestrze zimowym - nie później niż do 30 października oraz
  • w semestrze letnim - nie później niż do 30 lutego

Plan zajęć musi zostać zaaprobowany przez Kierownika Kolegium.