Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Życzenia świąteczne

Pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w ciepłej i rodzinnej atmosferze, oraz samych sukcesów osobistych i zawodowych w nadchodzącym 2019 roku życzy Dyrektor oraz cała społeczność Kolegium Artes Liberales.

Uroczyste odnowienie doktoratu prof. dr hab. Jana Kieniewicza.

Dnia 5 grudnia w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego odbyło się uroczyste odnowienie doktoratu prof. dr hab. Jana Kieniewicza. To szczególne wyróżnienie przysługuje wybitnym naukowcom, od których obrony doktoratu w Uniwersytecie Warszawskim upłynęło przynajmniej 50 lat. Wykład jubileuszowy prof. dr. hab. Jana Kieniewicza pt. „Odpowiedzialność historyka wobec przyszłości” można przeczytać na stronie Wydziału.

Prof. Paweł Stępień o matematyce barokowego poety

Prof. Paweł Stępień o matematyce barokowego poety podczas TEDxUniversityofWarsaw. Wykład dostępny online

Medal OPTIME MERITO dla prof. Barbary Bokus

Prof. dr hab. Barbara Bokus w uznaniu szczególnych zasług dla Akademii »Artes Liberales« została uhonorowana Medalem OPTIME MERITO przyznawanym przez Fundację „Instytut Artes Liberales”. Więcej informacji.

Sesja: „Prawda i fałsz w nauce i sztuce”

Dziekan Wydziału „Artes Liberales” serdecznie zaprasza w dniach 21–22 listopada 2018 r. na sesję jubileuszową Programu Doktoranckiego pt. „Prawda i fałsz w nauce i sztuce”. Sesja została objęta patronatem J.M. Rektorów uczelni współtworzących Akademię »Artes Liberales«, w tym J.M. Rektora Uniwersytetu Warszawskiego. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej w Białej Willi (ul. Dobra 72). Program sesji