Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Aktualności

„O możliwościach porównawczych studiów nad ludobójstwem...”

Laboratorium im. Richarda Pipesa, funkcjonujące w Instytucie Studiów Politycznych PAN, zaprasza na spotkanie pt. „O możliwościach porównawczych studiów nad ludobójstwem. Wokół książki Piotra Madajczyka „Krajobrazy biograficzne Rafała Lemkina” ”, które odbędzie się 20 listopada o godzinie 12:00 na platformie ZOOM.

Wnioskowanie o stypendia

Początek roku akademickiego wiąże się z wnioskowaniem o różnego typu świadczenia, w tym: stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych, stypendium rektora oraz stypendium ministra. Więcej informacj na tej stronie

Inauguracja roku akademickiego 2023/2024

Dziekan Wydziału „Artes Liberales”, prof. dr hab. Robert A. Sucharski, prof. ucz., zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2023/2024 na Wydziale „Artes Liberales”, która odbędzie się 3 października 2023  r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej przy ul. Dobrej 72. Wykład inauguracyjny pt. Radość dyskomfortu wygłosi dr Michał Oleszczyk.

PDF icon Zaproszenie na inaugurację nowego roku akademickiego

Dzień Adaptacyjny

Zapraszamy wszystkich rozpoczynających studia na Wydziale „Artes Liberales” UW na Dzień Adaptacyjny, który odbędzie się 29 września 2023 r. w siedzibie Wydziału przy ulicy Dobrej 72. W trakcie dnia odbędą się m.in.: spotkanie z władzami Wydziału i kierownictwem Kolegium Artes Liberales, spotkanie z koordynatorami studiów i opiekunami studentów I roku, oraz szkolenie z praw i obowiązków studenta UW. Szczegółowy harmonogram dostępny jest → tutaj.

Festiwal filmowy: „Własnymi słowami”

Od 7 do 10 września br. w Kinie Luna (Marszałkowska 28) odbędzie się organizowana w ramach podsumowania projektu COLING druga edycja festiwalu filmowego Własnymi słowami / In Our Own Words. Zapraszamy na filmy, spotkania z twórcami, dwie debaty oraz Wieczór Różnorodności. Więcej informacji na stronie Festiwalu.

Szkoła letnia NIA

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie zintegrowanego, międzyuczelnianego (UAM-UW-UJ) kształcenia doktorantów i młodych naukowców w zakresie badań transdziedzinowych obejmujących obszar nauk humanistycznych, społecznych i przyrodniczych. W jego ramach, pomysłodawcy projektu współpracujący w kolektywie Niezależna Inicjatywa Akademicka (NIA), zapraszają na I szkołę letnią pod tytułem „Transdziedzinowość – ucieczka do wolności nauki”. Szczegółowe informacje oraz formularz zapisów znajdują się tutaj.

Strony