Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Aktualności

Dzień Otwarty UW

Zastanawiasz się nad studiami, które łączą humanistykę, interdyscyplinarność i swobodę wyboru ścieżki nauki? Przyjdź 12 kwietnia na Dzień Otwarty UW i poznaj Wydział „Artes Liberales”.

Szczegółowe informacje na tej stronie

Przekraczanie granic. Człowiek i przestrzeń w badaniach humanistycznych

Zapraszamy na kolejną edycję Heurystyk – seminariów doktorskich UW, które odbędą się 20 marca 2025 r. w Auli dawnego BUW. Najbliższe spotkanie, organizowane przez Szkołę Doktorską Nauk Humanistycznych, skupi się na temacie „Przekraczanie granic. Człowiek i przestrzeń w badaniach humanistycznych”. Więcej informacji

Sympozjum „Choroba w interdyscyplinarnym dyskursie maladycznym”

Zapraszamy na wyjątkowe sympozjum „Choroba w interdyscyplinarnym dyskursie maladycznym”, które odbędzie się 7 marca 2025 r. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Sympozjum zgromadzi wybitnych prelegentów z różnych dziedzin, którzy podzielą się swoimi refleksjami na temat choroby z perspektywy medycyny, humanistyki i sztuki. W programie m.in. prezentacje książek z serii „ars medica ac humanitas” oraz „Noctes Medicae”. Program sympozjum dostępny na stronie WUM.
 

Witkacy na UW

Z okazji 140. rocznicy urodzin Witkacego Uniwersytet Warszawski zaprasza na wyjątkowe wydarzenie poświęcone jego twórczości. To niezwykłe połączenie świata artystycznej ekspresji i refleksji naukowej, gdzie teatr spotyka się z badaniami nad twórczością Witkacego, a sztuka i filozofia przenikają się w inspirujących dyskusjach, 23–24 lutego 2025 r. Więcej infomacji tutaj
 

Warsztaty i promocja książki

Zapraszamy na dwa wyjątkowe wydarzenia organizowane przez Center for Research and Practice in Cultural Continuity: warsztaty „Tu dzieje się historia” – o oddolnych i rdzennych perspektywach w dekolonialnej mikrohistorii oraz promocja książki pt „Dzieje Kaszubów / Dzeje Kaszëbów” dr. Michała Hinca i mgr. Adama Lubockiego, 20 lutego 2025 r. Szczegółowe informacje o wydarzenich na stronie Centrum.
 

Spotkanie z Anną Augustynowicz

Laboratorium Romantyczne Wydziału „Artes Liberales” zaprasza na spotkanie z wybitną reżyserką „Matki” Witkacego Anną Augustynowicz. Spotkanie odbędzie się 24 stycznia 2025 o godz. 16.00 w siedzibie Wydziału przy ul. Dobrej 72 (sala konferencyjna). Prowadzenie: dr Magdalena Nowik-Baraniak.

Strony