Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

17.05.2019

Konferencja: „Między ugodą a carobójstwem. Granice polsko-rosyjskiego kompromisu politycznego...”

Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia serdecznie zapraszają na konferencje naukową pt.: „Między ugodą a carobójstwem. Granice polsko-rosyjskiego kompromisu politycznego w epoce Królestwa Polskiego. W rocznicę koronacji 1829 roku”. Konferencja odbędzie się 24 maja, w godz. 9.00–17.00, w siedzibie Wydziału przy ul. Dobrej 72. Więcej informacji.

Seminarium Emblematyczne

Pracownia „Ośrodek Badań nad Reformacją i Kulturą Intelektualną w Europie Wczesnonowożytnej” Wydziału „Artes Liberales” UW zaprasza na Seminarium Emblematyczne, które odbędzie się w dniach 23–24 maja 2019 r. Spotkanie ma na celu konsolidację środowiska badaczy poświęcających swoje badania zagadnieniom związanym z emblematyką w kulturze Rzeczpospolitej. Seminarium odbędzie się w siedzibie Kolegium. Wydarzenia odbędą się także w Muzeum Warszawy oraz w Bibliotece Uniwersyteckiej. Więcej informacji.

Konferencja: „Nowosielski myśli”

Bp dr hab. Michał Janocha, prof. ucz. zaprasza na konferencję „Nowosielski myśli” zorganizowaną przez Komisję Speculum Byzantinum Wydziału „Artes Liberales”. Konferencja odbędzie się w środę, 29 maja 2019 r., w siedzibie Wydziału przy ul. Dobrej 72 (sala konferencyjna, poziomi -1).

Wykład dr hab. Justyny Olko

Dr hab. Justyna Olko, Dyrektor Centrum Zaangażowanych Badań nad Ciągłością Kulturową na Wydziale „Artes Liberales” wygłosi w Bibliotece Uniwersyteckiej wykład pt. „Kto chce mówić językami zagrożonymi wymarciem?”. Wykład odbędzie się 22 maja, o godz. 17.00 (Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie ul. Dobra 56/66, sala 316, poziom III).

Wykład J.E. Francisco Javiera Rupéreza

Ambasada Hiszpanii w Polsce, Kolegium Europejskie – College of Europe oraz Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na wykład J.E. Francisco Javiera Rupéreza, Ambasadora Hiszpanii i byłego Zastępcy Sekretarza Generalnego ONZ, pt. „The national and international fight against terrorism”. Wprowadzenie wygłosi Prof. Jan Kieniewicz. Wykład odbędzie się 20 maja 2019 r., o godz. 17.00, w Kolegium Europejskim, College of Europe, Kampus Natolin, przy ul. Nowoursynowskiej 84. Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim. Wstęp wolny.