Program studiów I stopnia na rok akademicki 2011/2012

Program Studiów I Stopnia

Studia licencjackie w Kolegium Artes Liberales trwają dwa lata. Warunkiem przystąpienia do rekrutacji na studia w Kolegium jest jednak zaliczenie pewnej liczby zajęć określonej uchwałą rekrutacyjną w roku poprzedzającym. Dla późniejszych studentów Kolegium jest to rok zerowy.

W czasie studiów w Kolegium, włączając w to rok zerowy, student ma obowiązek zaliczyć:

120 godzin, a więc 2 przedmioty modułu przygotowawczego, 16 ECTS, w tym:

60 godzin warsztatu Sztuka Pracy Naukowej (SzPN), 8 ECTS

60 godzin warsztatu Lektura Tekstu Artystycznego (LTA), 8 ECTS

390 godzin, a więc co najmniej 13 przedmiotów z zakresu przedmiotów podstawowych (core curriculum);

64 ECTS, w tym ​30 godzin proseminarium ze swojej specjalności, 4 ECTS

450 godzin, a więc co najmniej 15 przedmiotów z zakresu przedmiotów uzupełniających,

58 ECTS, w tym 60 godzin seminarium licencjackiego, 12 ECTS

210 godzin, a więc co najmniej 7 przedmiotów zajęć uzupełniających prowadzonych w CLAS, 28 ECTS

180 godzin, a więc co najmniej 6 przedmiotów zajęć ogólnouniwersyteckich z puli UW, 18 ECTS - zajęcia nie muszą być oznaczone jako OG

240 godzin zajęć języka obcego, 24 ECTS

120 godzin WF

Przy wyborze przedmiotów podstawowych (core curriculum) obowiązuje zasada 3:2:1. Student wybiera przynajmniej 6 zajęć z bloku swojej specjalności, 4 zajęcia z drugiej specjalności i 2 zajęcia z bloku przyrodniczego.

Studenci mają możliwość przepisania sobie zajęć odpowiadających przedmiotom uzupełniającym oraz zajęć ogólnouniwersyteckich ze swoich macierzystych lub innych wydziałów na warunkach uzgodnionych z dyrektorem Kolegium ds. studenckich.

Semestralne plany zajęć: Student przedstawia plan zajęć w danym roku akademickim - w semestrze zimowym (nie później niż do 30 listopada) oraz w semestrze letnim (nie później niż do 30 marca). Wyjątkowo w semestrze zimowym 2011/2012 student może złożyć plan zajęć DO 09.12.2011. Plany można składać także drogą mailową.

Wszystkie przedmioty podstawowe kończą się egzaminem, przedmioty uzupełniające zaliczeniem na ocenę.