Seminarium: „Ewolucja piękna?”

Serdecznie zapraszamy na najbliższe seminarium organizowane przez Niezależną Inicjatywę Akademicką (NIA) z cyklu Seminaria 2024. 16 maja 2024 r. o godz. 17.30 seminarium pt. Ewolucja piękna? poprowadzi prof. dr hab. Jerzy Axer. Gośćmi seminarium będą: prof. dr hab. Paweł Golik , dr Dorota Łagodzka i dr Krzysztof Skonieczny. Szczegółowe informacje o seminarium, abstrakty wystąpień, lista lektur oraz formularz rejestracyjny są dostępne → na tej stronie.

Wykład „Ślonskość: Historia i dynamika tożsamości”

Zapraszamy na wykład prof. dr. hab. Tomasza Kamusella pt. „Ślonskość: Historia i dynamika tożsamości”. Wykład odbędzie się we wtorek 21 maja 2024 r., o godzinie 15.00 w Kolegium Artes Liberales (sala 4). Możliwość uczestniczenia w wykładzie także online: Zoom, identyfikator spotkania: 993 9364 7401. Biogram wykładowcy, abstrakt wystąpienia oraz spis lektur i zagadnienia do dyskusji znajdują się → tutaj.

Dzień Otwarty UW

Zapraszamy na Dzień Otwarty UW i do odwiedzenia stoiska Wydziału „Artes Liberales”. Będziemy na Ciebie czekać i chętnie odpowiemy na Twoje pytania, weźmiesz też udział w quizie przygotowanym przez AI, w którym do wygrania są wydziałowe gadżety. Jesteśmy na Kampusie Głównym UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) od godz. 10. Znajdziesz nas na stoisku nr 33.

Seminarium Centrum Badania Ryzyka Systemowego

9 kwietnia 2024 r. o godzinie 19:30 odbędzie się seminarium Centrum Badania Ryzyka Systemowego. Seminarium odbędzie się w sali 2.90 przy ulicy Dobrej 56/66 oraz na platformie Zoom. (Meeting ID: 929 3618 9158, Passcode: 201140). Referat „Decision-Making Computations in Neuronal Networks” przedstawi Marcin Penconek).

Seminarium: „Elity Polski i Ukrainy: wzajemne percepcje i oczekiwania”

Laboratorium Analiz Transformacji Elit i Inteligencji, #Elitylab UW zaprasza na seminarium pt. Elity Polski i Ukrainy: wzajemne percepcje i oczekiwania. W seminarium wezmą udział: Olena Babakova, Adam Balcer i Elizabeth M. Zechenter. Spotkanie będzie moderować Oleksandra Iwaniuk. Seminarium odbędzie się 17 kwietnia 2024 r. o godz. 14.30 w siedzibie Kolegium Artes Liberales przy ul. Dobrej 72 (sala konferencyjna, poziom -1).

Seminarium: „Climate change...”

Zapraszamy seminarium pt: Climate change. What archaeology can do to explain responses to past environmental impacts, które 28 marca 2024 roku o godz. 17.30 poprowadzi prof. Albert Hafner z uniwersytetu w Bernie. Szczegółowe informacje o seminarium wraz z formularzem rejestracyjnym są dostępne → na tej stronie