Procesor

Kino 3D sprzed 17 tys. lat?

Od malowideł w Akwitanii do mikroprocesorów. Historia człowieka to tysiące lat dążenia do zrozumienia, opisania i okiełznania otaczającego nas świata. Często sięgamy do historii - nawet bardzo odległej - żeby zrozumieć i opisać teraźniejszość. W kolegium „Artes Liberales” dowiesz się, co mają ze sobą wspólnego iPad oraz grecka wątroba ofiarna czy malowidła z prehistorycznych grot z kinem 3D. Zapraszamy.

Aktualności

Finał Siódmej Edycji Studenckich Projektów Zespołowych

W najbliższy piątek, 14 czerwca, odbędzie się Finał Siódmej Edycji Studenckich Projektów Zespołowych „Topografie – Wyobraźnie – Praktyki”. Pokaz i towarzyszący mu wernisaż odbędą się w sali konferencyjnej w Budynku Białej Willi (Dobra 72). Rozpoczynamy o 16:00. Harmonogram spotkania

Odszedł Profesor Jan Kieniewicz

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy, że 27 maja odszedł prof. dr hab. Jan Kieniewicz, współzałożyciel Ośrodka Badań nad Tradycją Antyczną i Wydziału „Artes Liberales”. Zbiór wspomnień o Panu Profesorze.

Prof. Ada Dialla: „Capodistria and Czartoryski. Their visions of a New Europe (Vienna Congress - 1830)”

Laboratorium Filhelleńskie oraz Pracownia Studiów Helleńskich Wydziału Artes Liberales UW mają zaszczyt zaprosić na wykład prof. Ady Dialli z Aten (Athens School of Fine Arts) pt. „Capodistria and Czartoryski. Their visions of a New Europe (Vienna Congress – 1830)”. Wykład (w języku angielskim) odbędzie się w środę 22 maja 2024 r., o g. 17 .00 w sali 1.120 w gmachu Neofilologii UW, ul. Dobra 55.

Seminarium: „Ewolucja piękna?”

Serdecznie zapraszamy na najbliższe seminarium organizowane przez Niezależną Inicjatywę Akademicką (NIA) z cyklu Seminaria 2024. 16 maja 2024 r. o godz. 17.30 seminarium pt. Ewolucja piękna? poprowadzi prof. dr hab. Jerzy Axer. Gośćmi seminarium będą: prof. dr hab. Paweł Golik , dr Dorota Łagodzka i dr Krzysztof Skonieczny. Szczegółowe informacje o seminarium, abstrakty wystąpień, lista lektur oraz formularz rejestracyjny są dostępne → na tej stronie.

Wykład „Ślonskość: Historia i dynamika tożsamości”

Zapraszamy na wykład prof. dr. hab. Tomasza Kamusella pt. „Ślonskość: Historia i dynamika tożsamości”. Wykład odbędzie się we wtorek 21 maja 2024 r., o godzinie 15.00 w Kolegium Artes Liberales (sala 4). Możliwość uczestniczenia w wykładzie także online: Zoom, identyfikator spotkania: 993 9364 7401. Biogram wykładowcy, abstrakt wystąpienia oraz spis lektur i zagadnienia do dyskusji znajdują się → tutaj.

Dzień Otwarty UW

Zapraszamy na Dzień Otwarty UW i do odwiedzenia stoiska Wydziału „Artes Liberales”. Będziemy na Ciebie czekać i chętnie odpowiemy na Twoje pytania, weźmiesz też udział w quizie przygotowanym przez AI, w którym do wygrania są wydziałowe gadżety. Jesteśmy na Kampusie Głównym UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) od godz. 10. Znajdziesz nas na stoisku nr 33.

Strony